iran canada شنبه 31 تیر 1396 06:55 ب.ظ نظرات ()

انتخاب صحیح محل زندگی در کانادا | بهترین راه موفقیت شما در کاریابی و اشتغال در کانادا، آمادگی پیش از عزیمت است. اولین قدم در ایجاد آمادگی انتخاب محل زندگی در کانادا است.در انتخاب محل زندگی موارد زیر را باید در نظر بگیرید:

۱-نظام مند بودن یا نبودن شغل شما در ایالت های گوناگون.بر خی مشاغل در تمامی ایالت ها نظام مند هستند (نیاز به مجوز دارند) و برخی دیگر فقط در بعضی از ایالت ها.اگر در ایالتی کار کنید که شغل شما در آنجا نظام مند نباشد زودتر وارد بازارکار می شوید.

۲-درآمد ها.درآمد ایالت های گوناگون را بررسی کنید و با توجه به نرخ اجاره و هزینه ی خانوارتان ایالت را انتخاب کنید.اگر متاهل هستید در انتخاب ایالت به درآمد همسرتان نیز در آنجا توجه کنید.هزینه ی اجاره مسکن به طور متوسط ۳۰ درصد درآمد ماهیانه ی شما را به خود اختصاص خواهد داد.

۳-اگر چه در ایالت های اصلی مانند بریتیش کلمبیا و اونتاریو ممکن است دسترسی به خدمات گوناگون کاریابی و دوره های آموزشی کمی راحتتر از ایالت های دیگر باشد اما کاریابی و ارتقاء به مراتب بالاتر شغلی مشکلتر است.در ایالت های دیگر مانند ساسکاتچوان شرایط کار بهتر است و راحتتر می توان تغییر شغل داد.

۴-برخی ایالت ها به دلیل شرایط محیطی و یا قطب های علمی در یک صنعت خاص بسیار پیشرفت داشته اند.برای مثال ایالت کبک مرکز صنعت هوا و فضا ،شیمی و بیوتکنولوژی است.ایالت آلبرتا مرکز صنایع نفت،پتروشیمی و گاز است.ایالت ساسکاچوان بعد از آلبرتا بیشترین ذخایر نفتی را دارد اگرچه کشاورزی و معدن صنایع اصلی این ایالت به حساب می آید.مانیتوبا نیز در صنعت کشاورزی بسیار فعال است و ۱۲ درصد مزارع کانادا در مانیتوبا واقع شده است.

۵-از بین ایالاتی که برای کار خود مناسب می دانید ایالتی را برگزینید که در آنجا فامیل و یا آشنا دارید.آشنایان در یافتن اولین شغل شما بسیار کمک کننده خواهند بود.

۶ -به زبان مورد استفاده در شهر مورد نظر دقت کنید.در برخی ایالتها مانند کبک و اونتاریو زبان فرانسه غالب می باشد.

۷-بر خلاف اعتقاد بسیاری از افراد،بررسی آب و هوا باید در مرحله ی آخر قرار گیرد. کلاً کانادا سردتر از ایران است و باید خود را با این مسئله وفق دهید پس خیلی خود را درگیر این مسئله که کدام ایالت سردتراز دیگری است نکنید.عموماً ایالت های شرقی سردتر از ایالتهای غربی هستند که البته با در نظر گرفتن تکنولوژی بالاو تجهیزات گرمایشی مجهز کشور کانادا این مسئله درخور بررسی زیاد نیست.